Baldur’s Gate 3, RPG hayranlarının uzun zamandır beklediği bir oyun. Oyunun erken erişim sürümü bile 180 saatlik bir oynanış sunuyor. Ancak bu kadar uzun süre oynasanız bile, oyunun en tatlı ve gizli görevini kaçırmış olabilirsiniz. Evet, kayıp bir kedinin yeni bir yuva bulmasına yardımcı olmak için oyun boyunca izini sürmeniz gereken bir görevden bahsediyorum.
Bu görev, resmi olarak işaretlenmemiş ve hiçbir ipucu vermemiş. Sadece kedi severlerin dikkatini çekebilecek bir detay. Oyunun başında, Flaming Fist kampında, bir kediyle karşılaşıyorsunuz. Bu kedi, sizinle konuşabiliyor ve size yardım etmenizi istiyor. Ancak onu takip etmeye çalıştığınızda, kaçıyor ve kayboluyor. Bu noktada, görevi unutup başka işlere dalabilirsiniz. Ama eğer meraklıysanız, kedinin peşinden gitmeye devam edebilirsiniz.
Kedi, oyunun farklı bölgelerinde karşınıza çıkıyor. Örneğin, Goblin Kampı’nda, Druid Hapishanesi’nde veya Underdark’ta görülebiliyor. Her seferinde ona yaklaşmaya çalıştığınızda, yine kaçıyor ve sizi başka bir yere yönlendiriyor. Bu şekilde, kedinin aslında Baldur’s Gate 3’ün ana hikayesiyle ilgili olduğunu öğreniyorsunuz. Kedi, sizin gibi bir Illithid Embriyosu taşıyan birisiyle bağlantılı. Ve eğer onu bulursanız, belki de kurtulmanın bir yolunu da bulabilirsiniz.
Kedinin son durağı, Moonrise Towers. Burada, kediyle sonunda yüz yüze gelebiliyorsunuz. Ve ona yeni bir yuva bulmanız gerekiyor. Bu da iki seçenek sunuyor: Ya kediyi yanınıza alıp maceranıza devam edersiniz, ya da onu başka birine emanet edersiniz. Hangisini seçerseniz seçin, kedi mutlu olacak ve size teşekkür edecek. Ve böylece, Baldur’s Gate 3’ün en gizli ve en sevimli görevini tamamlamış olacaksınız.
Baldur’s Gate 3’te Kayıp Bir Kedinin Peşinde: Bir RPG Hayranının Macerası
Bu yazıda, Baldur’s Gate 3’te kayıp bir kedinin yeni bir yuva bulmasına yardımcı olmak için oyun boyunca izini sürdüğüm gizli görevi anlatacağım. Bu görev, oyunun erken erişim sürümünde bile 180 saatlik bir oynanış sunan Baldur’s Gate 3’ün en tatlı ve en ilginç detaylarından biri. Ve eğer siz de benim gibi bir kedi sever ve RPG hayranıysanız, bu görevi kaçırmamanızı tavsiye ederim.
Görevin başlangıcı, Flaming Fist kampında. Burada, sizinle konuşabilen bir kediyle tanışıyorsunuz. Kedi, size yardım etmenizi istiyor ama onu takip etmeye çalıştığınızda kaçıyor. Bu noktada, görevi unutup başka işlere dalabilirsiniz ama ben öyle yapmadım. Ben kediyi merak ettim ve peşinden gitmeye karar verdim.
Böylece, oyunun farklı bölgelerinde kedinin izini sürmeye başladım. Her seferinde ona yaklaşmaya çalıştığımda, yine kaçıyor ve başka bir yere yönlendiriyordu. Ama ben yılmadım ve devam ettim. Ve bu şekilde, kedinin aslında Baldur’s Gate 3’ün ana hikayesiyle ilgili olduğunu öğrendim. Kedi, sizin gibi bir Illithid Embriyosu taşıyan birisiyle bağlantılıydı. Ve eğer onu bulursam, belki de kurtulmanın bir yolunu da bulabilirdim.
Kedinin son durağı, Moonrise Towers oldu. Burada, kediyle sonunda yüz yüze geldim. Ve ona yeni bir yuva bulmam gerektiğini anladım. Bu da iki seçenek sundu: Ya kediyi yanıma alıp macerama devam edecektim, ya da onu başka birine emanet edecektim. Ben ilk seçeneği tercih ettim. Çünkü kediyle aramda bir bağ oluşmuştu. Ve böylece, Baldur’s Gate 3’ün en gizli ve en sevimli görevini tamamladım.