Need for Speed Unbound, beklediğimize değer bir oyun olacak. Bunu ardı ardına paylaşılan ekran görüntülerinden ve oynanış videolarından anlayabiliyoruz.
Bir kere oyun eski NFS ruhuna geri dönüşü yansıtacak. Diğer taraftan artık çok daha detaylı bir modifiye sistemiyle karşı karşıya kalacağız. Bunun yanında yeni grafik yapısı ve yepyeni bir oynanış yapısı bizi karşılayacak. Tüm bunları nereden mi biliyoruz? Yayınlanan oynanış videoları her şeyi gösteriyor.
Bu noktada birkaç saat önce de yeni bir oynanış videosu daha yayınlandı. Yine oyun hakkında önemli bilgileri elde etmiş olduk.
Need for Speed Unbound için Yeni Video
Oynanış videosu olarak yayınlanan yeni videoda, Takeover Events içeriğini görme şansımız oldu. Oyunda yer alacak özel bir mod olarak düşündüğümüz Takeover Events, biraz daha eğlence odaklı duruyor.
Kaçırmayın: GTA 5 Rekorlara Doymuyor
Oyuncular modda şehir içinde kovalamaca yapma yerine, bir pist üzerinde çeşitli hareketleri gerçekleştirecek. Drift üzerinden, rampalarda atlamalardan ve benzeri şekillerde puanlar toplanacak.
Yapılan etkinliklerde elde edilen puanlarla beraber farklı koleksiyon parçaları da elde edilebilecek.
Need for Speed Unbound ile Gelen Yeni Grafik Yapısı
Oynanış videosunda dikkat çeken bir diğer kısım grafikler. ASAP Rocky’nin eşlik ettiği videoda yeni grafikler direkt olarak göze çarpıyor.
Grafiti tarzı mı yoksa anime tarzı mı demek lazım bilemiyorum ama yeni grafik yapısı da dikkat çekici.
Diğer NFS oyunlarına göre yeni oyunun en büyük farkı da bu olacak. Araçlarda turbo kullanıldığı zaman çıkan alevde yeni grafiti efektlerini göreceğiz. Aynı şekilde lastiklerin çıkardığı dumanlarda da yeni grafik yapılarını göreceğiz.
Tabii ki bu yeni grafik yapısı beraberinde tartışmaları da getiriyor. Grafiti tipi görselleri oyuna uygun bulan kullanıcılar olduğu gibi, uygun bulmayanlar da var.
Dikkat ederseniz videoda ASAP Rocky karakterinin de anime tarzında grafik yapısında oyuna eklendiğini görüyoruz. Yani Need for Speed Unbound için genel olarak grafik dili bu şekilde olacak.
Artık yeni grafik yapısını beğenenler mi ağır basacak yoksa eleştirenler mi ağır basacak bilemiyorum. Bunu oyun çıktığı zaman değerlendirmek lazım.