Yıllar bundan 5 sene öncesi 2018’i gösterdiğinde, The Forest resmi olarak yayınlanmıştı. Bir süre geliştirme aşaması devam eden oyun, ilginç bir hayatta kalma oyunu olarak da öne çıkmıştı. İlk oyun üzerinde geliştirmeler devam edecek mi yoksa yeni oyun mu gelecek derken, beklenen duyuru da yapılmıştı. Sons of the Forest, devam oyunu niteliğinde duyuruldu.
İlk duyurunun ardından şimdi de hem oyunun çıkış tarihi açıklandı hem de oyundan yeni bir oynanış videosu yayınlandı. IGN ekibi tarafından test edilen oyun, ilk videoya bakacak olursak tam bir devam oyunu olacak.
Sons of the Forest, Tam Anlamıyla Bir Devam Oyunu
Videoya baktığınız zaman, ilk oyuna göre çok büyük bir farklılık olmadığını görüyorsunuz. Gerek çevre yapısı gerekse de oynanış kısmında çok büyük farklar yok. Hatta genel fizik dinamikleri de ilk oyunla çok benzer olacak gibi duruyor.
Bu da demek oluyor ki The Forest 2 ile karşı karşıya kalacağız. Yeni oyundaki en önemli detay ise Calvin olacak. İlginç bir şekilde oyunda yapay zekayı da görmemizi sağlayacak Calvin, her işe koşturabilecek. Kaynak toplayabilecek ve size belli noktalarda yardım edebilecek Calvin, illa ki oyunda yer alacak diye bir şey de yok. Bu tamamen sizin kararınız olacak. İsterseniz Calvin’i ortadan kaldırabileceksiniz.
Düşmanlar Kesinlikle Daha Zeki
Yeni oyunda düşmanlarımızda sandığımızdan daha zeki olacak. Burada yapım yapay zekanın gücünü kullanmış. Daha zeki düşmanlar ile beraber mücadeleler de daha kıyasıya geçecek.
Yani artık daha dikkatli olmamız lazım. Tabii ki burada oyuna yeni eklenen düşman karakterler de göreceğiz. Daha fazla detay için zaten oynanış videosunu da yazıya ekliyor olacağız.
Bu arada oyunun Steam sayfasının açıldığını da tekrar hatırlatalım. İstek listesine eklenebilen Sons of the Forest, Şubat ayının sonunda PC için piyasaya sunulmuş olacak.
Oyunun henüz fiyatı konusunda bir bilgi olmadığını da ekleyelim. Bir devam niteliğindeki yapım için fiyat ve sistem gereksinimleri açıklandığında, yeniden değerleme yaparız. Şimdilik sizi yeni video ile bırakalım.